Sarunas par mediāciju un konfliktu risināšanu festivālā Lampa

Biedrību”Mediācija un ADR” un “Integrētā mediācija Latvijā” domubiedru grupa rīko darbnīcas sarunu festivālā LAMPA 

Darbnīca “KĀ SAUC, TĀ ATSAUCAS. APZINIES SAVUS SARUNU UN KONFLIKTU IERADUMUS” piektdien, 30.06. plkst.18.00

Mūsu saskarmes un konfliktēšanas prasmes ir ieradumi, ko iemācamies jau bērnībā gan no vecākiem, gan apkārtējās vides un bieži vien uztveram par normu. Taču reti apzināmies, kādi tie ir, cik veiksmīgi mums kalpo un, ka tos varam mainīt. Ieraugot savu konfliktēšanas rokrakstu, mums ir izvēle to paturēt vai mainīt. 
Kopā ar mediatoru komandu dosimies konfliktu izpētes ceļā, izmēģinot komunikācijas paņēmienus no mediatoru prasmju loka, kas ikvienam ļaus izprast un veiksmīgāk risināt konfliktus. 

DARBNĪCA “TAVS SPĒKS UN IESPĒJAS KONFLIKTU RISINĀŠANĀ JEB IESPĒJA NECEPTIES” sestdien, 1.07. plkst.20.00

Ģimenē, kaimiņu starpā, darba kolektīvā, starp uzņēmumiem, skolā, pašvaldībā un valdībā (politikā) mēs pieredzam konfliktus, kas jārisina. Mēs katrs spējam būt atbildīgi par savu konfliktu risināšanu.
Mēs varam arī attīstīt savu kā trešās puses spēku, sniegt neitrālu atbalstu citiem, brīžos, kad viņu konflikti ir ieilguši un pāraug cīņā bez cerībām uz risinājumu.
Atjaunot sadarbību un cerību uz konfliktu risinājumu var neitrāls cilvēks ar mediācijas prasmēm.  Mediācija ir brīvprātīga, cieņpilna, radoša un strukturēta konfliktu risināšana.
Caur spēlēm un mediācijas piemēriem pieredzēsim mediatora kā trešās puses spēku.  Nāc un atklāj to sevī un konfliktos.